Personel Maaşları Logo

Veteriner Maaşları

0.0

(0 oy)

Maaş & Avantajlar : 0.0
İş & Sosyal Hayat : 0.0
Yönetim & Yükselme : 0.0

Henüz Girilmiş bir Maaş kaydı bulunamadı !

Bilgiler ziyaretçiler tarafından anonim olarak paylaşılmaktadır. Görüş ve Şikayetler için lütfen İletişime geçiniz

Veterinerlik Nasıl Olunur? 
Veteriner olmak isteyenler bu meslek hakkında yeterli bilgiye ve eğitime sahip olmalıdırlar. Ayrıca üniversite eğitimi olarak da veteriner fakültesi veteriner bölümünde eğitim almaları gerekir. Kişinin, lise mezunu ve üniversite sınav kılavuzundaki şartlara uyum sağlaması gerekir. Veterinerliğin eğitim süresi tam 5 yıldır. Eğitim sürelerinin büyük çoğunluğunda mesleki derslere ağırlık verilir. 

Artık eğitimlerinin son yılına gelen öğrenciler et süt gibi temel hayvansal ürünlerin muayene ve teknolojisi, embriyo transferler yöntemleriyle üretim sağlanması, cerrahi, doğum, dâhiliye, hayvanları tabii ve suni tohumlama metotları gibi önemli konuları kapsayan dersler alır ve bunu hasta üzerinde de uygular. Lisans eğitimini tamamlayanlar veteriner hekimlik için lisans diploması alırlar. Bu diplomaya sahip öğrenciler veteriner hekim olarak çalışmalarına başlayabilir.

Veterinerlik Görevleri Nelerdir?
Veterinerlerin, hasta hayvanları muayene edebilme, hastalığına teşhis koyma, hastalığının durumuna göre ilaçla tedaviye ya da ameliyata karar verebilme gibi başlıca görevleri vardır. Ayrıca salgın hastalıkları önlemek için gerekli tedbirleri almalıdır. Hayvan aşıları yapmak ve doğumlarına yardımcı olmak gibi görevleri de vardır. Hayvan hastalıkları konusundaki gelişmeleri takip etmek ve hayvan üreticilerini hastalıklar hakkındaki gelişmeler konusunda tavsiyeler vermek gibi daha birçok görevi bulunuyor.