Sınıf Öğretmeni Maaşları

4.3

(3 oy)

Maaş Ortalaması
? 4.440 TL
"Memur Maaşları" Kategorisinde 5. Sırada
Maaş & Avantajlar : 4.3
İş & Sosyal Hayat : 4.3
Yönetim & Yükselme : 4.3

Çalışan Yorumları

#1 Sınıf Öğretmeni Kamu Sektörü

Çalışıyor - Adana - 14.12.2019
3.7
7 yıldır kamu sektöründe çalışıyorum 3 yılda öncesi var sözleşmeli toplam 10 yılı devirmiş olduk meslek zor mu zor pes edecek miyim hayır herkese tavsiye edeceğim bir meslek 5.000 tl yakın para alırsınız.

#2 Sınıf Öğretmeni Kamu/Sözleşmeli

Çalışıyor - Ardahan - 25.11.2019
5.0
ek ders hariç 3800 TL ama öğretmenlik para için yapılacak bir meslek değil

#3 Sınıf Öğretmeni Özel Sektör

Çalışıyor - Tunceli - 24.03.2019
4.3
11 yıldır öğretmen olarak görev yapmaktayim en çok öğretmen olmak isterler neden olarakta rahat ve tatili çok derler fakat işin içine girdiklerinde öğretmen olduklarına pişman olurlar Evet bizim işimiz gönül işi Türkiye ' nin neresinde olursa olsun bizim yapacağımız görev kutsaldır bu nedenle mezra köy bizler için farketmez yeterki okumak isteyen öğrencilerimizin gözündeki onisigi görelim yeter o ışık bize her zaman enerji verir.Bu kutsal mesleği yapmaktan gurur duyuyorum.
Bilgiler ziyaretçiler tarafından anonim olarak paylaşılmaktadır. Görüş ve Şikayetler için lütfen İletişime geçiniz

Sınıf Öğretmenliği Nasıl Olunur?
Öğretmenlik en kutsal meslekler arasında yer almaktadır. Çocukların eğitiminde en önemli yeri de sınıf öğretmenleri almaktadır. Sınıf öğretmeni olmak isteyen kişilerin iyi bir eğitim alması gerekmektedir. Çünkü sınıf öğretmeni, çocuklar okula başladıkları anda onları eğitmeye başlar ve çocukların gelişimden sorumlu olur.

Sınıf öğretmeni olmak isteyen kişinin üniversitede sınıf öğretmenliği bölümünden mezun olması gerekir. 4 yıllık üniversitelerin sınıf öğretmenliği bölümünden mezun olup formasyon alan kişiler stajyer öğretmen olarak görev yapmaya başlarlar. Staj süresi bittiğinde de kişi sınıf öğretmeni olarak görev almaya başlayabilir.

Sınıf Öğretmenin Görevleri Nelerdir?
Sınıf öğretmeninin en temel görevi topluma düzgün bireyler yetiştirmek, öğrencilerini hayata hazırlamaktır. Çocukları eğitmenin yanı sıra onlara kişisel gelişim konularında bilgi vermek ve yol göstermek sınıf öğretmenlerinin temel görevleridir.

Öğrencinin not takibini ve derslerdeki durumunu gözlemek, öğrencinin disiplin altında tutulmasını sağlamak, öğrencilerin görgü kurallarına göre yetişmesini sağlamak ve öğrenci hakkında veliye bilgi vererek veliye yol göstermek sınıf öğretmeninin görevleri arasında yer alır.