Personel Maaşları Logo

Müezzin-Kayyım Maaşları

0.0

(0 oy)

Maaş & Avantajlar : 0.0
İş & Sosyal Hayat : 0.0
Yönetim & Yükselme : 0.0

Müezzin-Kayyım

Müezzin-Kayyım, ibadet sırasında müezzin-kayyımlık görevini yerine getirir. Görevleri arasında camide ezan okumak; gerekirse vakit, Cuma ya da bayram namazlarında tedbiri sağlamak; camiyi vaktinde açmak ve kapatmak yer almaktadır. Ayrıca müezzin-kayyım camide huzurun sağlanması için cami imamı tarafından düzenlemeler doğrultusunda verilen görevleri yerine getirir. Cami ile çevresinin temizliği, bakımı da müezzin-kayyımın sorumluluğu altındadır. Mevlit okuma yetkisi de bulunur ve camiye ait eşyaların güvenliğini sağlar.

Müezzin-Kayyım Nasıl Olunur?

Diğer mesleklerde olduğu gibi müezzin-kayyım olmak için de 657 sayılı kanunda belirtilen memur olma şartlarını sağlamak gerekir. En az İmam Hatip Lisesi mezunu olma şartının arandığı müezzin-kayyım, Din Hizmetleri sınıfına tabi olduğu için bu personellerde aranan ortak özellikleri taşımalıdır. KPSS B grubu sınavı ile alınan müezzin-kayyımlar en az 60 puan ile tercih yapma hakkı kazanmaktadır. 

Müezzin-Kayyım Maaşları ne kadar?

Diyanette görevli Müezzin-Kayyım maaşı, çalışma şartları ve çalışan yorumları; Çalışan ziyaretçiler tarafından anonim olarak paylaşılmaktadır.


Maaş Bilgilerinizi Girerek ziyaretçilere destekte bulunabilirsiniz. "Maaş Ekle"
Çalıştığınız pozisyon yok ise "Pozisyon Ekle"

Henüz Girilmiş bir Maaş kaydı bulunamadı !