Personel Maaşları Logo

İnşaat Mühendisi Maaşları

0.0

(0 oy)

Maaş & Avantajlar : 0.0
İş & Sosyal Hayat : 0.0
Yönetim & Yükselme : 0.0

İnşaat  Mühendisi Kimdir?

Bina, baraj, köprü, yol ve havaalanı gibi inşa edilecek yerlerin proje tasarımını yapan, inşa süresince aksaklık yaşanmaması için projeyi denetleyen ve inşa tamamlanıncaya kadar denetim işini sürdüren kişidir. İnşaat mühendisi, proje bütçesini belirler, toprak zemin testini yapar, profesyonellerle çalışır ve projenin aksamadan, zamanında bitirilmesini sağlar.

İnşaat Mühendisi Nasıl Olunur?

İnşaat mühendisi olabilmek için, 4 yıllık eğitim veren üniversitelerin inşaat mühendisliği bölümünden mezun olmak gerekmektedir. İnşaat mühendisi, inşa sırasında bir sorunla karşılaşıldığında sorunları çözme yeteneğine sahip olmalıdır. Takım çalışmalarında önderlik edebilecek, yoğun çalışma temposuna ayak uydurabilecek, seyahat engeli bulunmayan kişilerdir. Firmalar işe eleman alacakları zaman, yapılacak işlerin yarım kalmaması açısından askerliğini yapmış adayları tercih eder. Bu yüzden erkek inşaat mühendislerinin askerliğini yapmış olması gerekir. İnşaat mühendisi, saha çalışmalarını yapar.

İnşaat Mühendisi Maaşları ne kadar?

İnşaat Mühendisi olarak çalışanların maaşı, çalışma şartları ve çalışan yorumları ziyaretçiler tarafından anonim olarak paylaşılmaktadır. 


Maaş Bilgilerinizi Girerek ziyaretçilere destekte bulunabilirsiniz. "Maaş Ekle"
Çalıştığınız pozisyon yok ise "Pozisyon Ekle"

Henüz Girilmiş bir Maaş kaydı bulunamadı !