Hemşire Maaşları

3.8

(7 oy)

Maaş Ortalaması
? 4.283 TL
"Memur Maaşları" Kategorisinde 4. Sırada
Maaş & Avantajlar : 4.0
İş & Sosyal Hayat : 3.7
Yönetim & Yükselme : 3.6

Çalışan Yorumları

#1 Hemşire Kamu Sektörü

Çalışıyor - Ankara - 05.06.2020
3.0
Virüs nedeniyle gerçekten kafamızı kaldıramayacak durumdayız. Çok şükür azalmaya başladı ve inşallah böyle devam eder. İşimi severek yapıyorum virüs/hastalık dinlemeden görevimin başındayım..

#2 Hemşire Kamu Sektörü

Çalışıyor - Amasya - 07.05.2020
3.0
Yaşlı insanlar aşırı derece yoruyor ama yinede severek yaptığım bir meslek

#3 Hemşire Kamu Sektörü

Çalışıyor - Gaziantep - 15.12.2019
4.3
Nöbet sistemi ve hastalar ile diyalag insanı yorabiliyor

#4 Hemşire Kamu Sektörü

Çalışıyor - Adıyaman - 30.11.2019
5.0
Güzel bir isim var severek yapıyorum bazen hastalar yada yakınları kirici olabiliyor ama bazen de hak veriyorum o an yaşadıkları aci ve üzüntü ile söylüyorlar her neyse maasi güzel geleceği olan hic ölmeyen bir meslek

#5 Hemşire Kamu Sektörü

Çalışıyor - Antalya - 19.04.2019
5.0
vardiyalar ile birlikte

#6 Hemşire Özel Sektör

Çalışıyor - Antalya - 28.03.2019
3.3
merhabalar belkide dünyada ki en zor meslek hemşireliktir.Dışarıdan kolay gibi görürler ama hasta insanlarla uğraşmak özellikle hasta yakınlarıyla uğraşmak dahada zordur.

#7 Hemşire Özel Sektör

Çalışıyor - İstanbul - 24.03.2019
2.7
medicalparkta 3 yıl görev yaptım. Uzun çalışma saatleri var. Yetersiz personel ile çalışılıyordu. yemek ücretsiz.
Bilgiler ziyaretçiler tarafından anonim olarak paylaşılmaktadır. Görüş ve Şikayetler için lütfen İletişime geçiniz

Hemşire Nasıl Olunur?
Hemşirelik, sağlık hizmetleri sektöründe önemli bir branştır. Hastaların sağlığının korunup geliştirilmesi, sürdürülmesinde aktif olarak hemşireler görev yapar. Modern hemşireliğin kuruluşu Florance Nintingle ile başlar. Artık günümüzde hemşirelik mesleğini yapabilmek için üniversite lisans bölümü mezunu olmak gerekir. Lise hemşirelik bölümünden mezun olan kişiler hemşirelik yapamaz, sadece hemşire yardımcısı olabilir.

 Hemşirenin Görevleri Nelerdir?
Hemşireler, birinci basamak olan koruyucu hizmetlerde görev alabilir. Bunlar bağışıklama hizmetleridir. 2. ve 3. Basamakta var olan tedavinin uygulanma sürecinde aktif olarak görev yaparlar. Operasyon öncesi ve sonrasında gerekli olan tedavilerin uygulanması ve hastanın takip edilmesinde önemli görevleri vardır.

Hemşire, kız kardeş demek olduğu için hasta ve hasta yakınlarına manevi destek sağlarlar. Eğitim alanlarında çalışarak eğitim faaliyetlerini yürütürler. Hemşireler hastaneler kadar cezaevlerinde, okullarda da çalışabilirler. Çalışma alanı çok geniştir. Hemşire, öngörülü olmalı ve kesinlikle empati yeteneği gelişmiş olmalıdır. Hasta takibinde ilk kişi hemşiredir ve oluşabilecek bir durumu hemen hekime bildiren kişidir. Birçok özelliğe ve sağ duyuya sahip olması gerekir.