Sağlık Bakanlığı Memur Maaşları

Maaşlar   03 Nisan 2020


Sağlık Bakanlığında Memur Olmak

Sağlık bakanlığında çalışan memurlar aslında diğer çalışma ortamları olan hastaneler veya sağlık ocaklarında çalışanlardan daha rahattır. Genellikle sağlık bakanlığı denildiğinda akla ilk gelen hastaneler ya da buna bağlı olan kuruluşlar akla gelir ancak bir de sağlık bakanlığının kendi bakanlık bünyesinde oluşturmuş olduğu bir kadro vardır burada çalışanlar kesinlikle diğerlerinden de çok şanslıdır. Ancak onların şanslı oldukları kısım maaşları noktasında değildir

Sağlık bakanlığına bağlı olarak hizmet veren hastane sağlık ocakları ve belli başlı kurumlarında döner sermaye denen bir uygulama vardır ve bu döner sermaye de ay sonunda onların maaşlarına ek olarak yansıtılmaktadır. Burada çalışan bir memurun maaşlarına aylık olarak üç yüz dört yüz lira kadar ek bir ücret almaktadırlar.

Aslında bununla birlikte de çalışma şartları da başka kurumlarda çalışanlarla aynı şekildedir sabah başlama saati sabah 08:00 akşam mesai bitimi de 17:00’ dir. Hafta sonlarında kesintisiz izinleri vardır ve bununla birlikte özel günler, dini günler, resmi günler gibi yıllık izinlerinin dışında izinleri vardır. Aynı zamanda herhangi bir sağlık bakanlığı hastanelerine gittiklerinde ayrıcalıkları vardır ve bu ayrıcalıklarını da kendileri ya da yakınlarının tedavilerinde kullanabilirler.

2020 Sağlık Bakanlığı Memur Maaşları ne kadar?

Aşağıda bir sağlık bakanlığında çalışan memurun aldığı ücret belirtilmiştir.

2020 Sağlık Bakanlığı Memuru olarak görev yapan 8/2 kademe ve derecesine sahip bekar ve göreve yeni başlayan memurun ortalama maaşı: 3.700 TL

+ Sağlık Personeli Değerlendirme ve Maaş Sayfası


Yorum Yapın

Dikkat: Suç teşkil edebilecek yasa dışı yorumlar ,tehditler suç işgal edebilecek yorumlar küfürlü hareket eden yorumların içeriği gönderen kişiye ( üyeye ) aittir.

0 YORUM

İlk yorum yapan siz olun!