Polis sözlük Sitesi

Şirket Haberleri   18 Aralık 2019


Polis sözlük Sitesi - Polissozluk.com

Türkiye’de gelişen internet siteleri ile birlikte yeni bir sözlük sitesi yayın hayatına başlamış bulunmakta. Polissozluk.com artık ziyaretçilerine ve siteye üye olan kullanıcılarına bilgi sunmayı amaçlayan ve üyelerin sitede başlıklar açabileceği ve entryler girebileceği gelişmiş bir deneyim sunar. Sözlük sitesinde bir çok aradığınızı bulabilirsiniz.

Mesela; gündeme ilişkin konular, polislik ile ilgili yani meslek içi konular hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Polis olmak isteyen kişiler polis sözlük sitesinde hakkında görüşebilir, polis olan ve meslek içinde belirli bir sicile gelen kişiler ile görüşerek meslek hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. POMEM, PMYO ve PAEM gibi dışarıdan alınan polislik istihdam şekilleride mevcut bunları kısaca özetlemek gerekirse;

POMEM

4 Yıllık üniversite öğrencilerinin girebildiği, 6 aylık eğitimin ardından polis oldukları memurluk alım şeklidir. Bu Kişiler 8/2 derece ve kademesinden başlamaktadır. İlk aşama olarak KPSS ‘den yeterli puan almak ve polisliğe engel teşkil etmeyen şartlar ile mülakatlara alınmaktadır. Spor parkuru ve mülakat ile puanlamaya tabi tutulan kişiler; KPSS, Parkur ve Mülakat puanının toplamı ile başarı sıralamasına göre asil ve yedek aday sıralaması oluşuyor.

PMYO

Lise mezunu öğrencilerin Üniversite sınavını kazanması ile aldığı puanla PMYO başvurusudur. PMYO 2 Yıllık bir üniversite şeklidir. Temel üniversite dersleri verilir. 18 Yaşında sınavı kazanan bir öğrenci 20 yaşında meslek sahibi olabiliyor. PMYO okulları; hem geç mezuniyet vermesi ve masraflı olması nedeniyle son zamanlarda kapanma gündeminde bulunmakta. 2023’e kadar PMYO’ların kapatılması gerçekleşebilir.

PAEM

Rütbeli alım şeklidir. Komiser Yardımcılığı ile başlanır. 2020 yılına kadar dışarıdan alım gerçekleşmiştir. 2020 Son alım olarak bilinir, talep olmadığı müddetçe dışarıdan alım olmayacaktır. Ayrıca meslek içi personellerinde yazılı sınav ve mülakatı kazanması ile komiser yardımcısı olabilir ve PAEM ‘de eğitim görmektedir. Dışarıdan alımlarda 1 yıl meslek içi alımlarda ise yaklaşık 8 ay eğitim görülmektedir. Meslek içi huzursuzluklar ve dışarıdan alınan Rütbelilerin bekleneni verememesi dolayısıyla artık dışarıdan alım pek sıcak bakılmıyor.

Bu gibi bir çok bilgiyi sitemizden yani polis sözlük olarak bulabilirsiniz. Aradığız tüm soruların cevaplarını buradan bulabilir yok ise en kısa sürede başlık açarak cevap bulabilirsiniz.

https://polissozluk.com/


Yorum Yapın

Dikkat: Suç teşkil edebilecek yasa dışı yorumlar ,tehditler suç işgal edebilecek yorumlar küfürlü hareket eden yorumların içeriği gönderen kişiye ( üyeye ) aittir.

0 YORUM

İlk yorum yapan siz olun!