Mobil Ödeme Güvenli midir? Nasıl Yapılır?

Şirket Haberleri   10 Mayıs 2018


İnternet üzerinden yapılan alışverişler her geçen gün daha da kolaylaşıyor. Kredi kartı ile ödeme, kapıda ödeme erken son çıkan sistem ile artık mobil ödeme seçeneğiyle de internet üzerinden alışveriş yapılabiliyor. İnternette gezerken özellikle kredi kartı kullanmak istemeyenler için oldukça ideal bir alışveriş yöntemi olan mobil ödeme türü ile artık faturalı telefon kullanıcıları oldukça rahat ve güvenli bir şekilde alışveriş yapabilecekler. Bunun için mobil ödeme yapılabilen alışveriş sitelerinde gezinmeniz yeterli olacaktır. Beğendiğiniz herhangi bir ürünü satın almak için ödeme seçeneklerinden mobil ödeme kısmını seçmelisiniz. Daha sonra oldukça basit ve güvenli adımları izleyerek alışverişinizi tamamlayabilirsiniz.

İnternet siteleri mobil ödeme yöntemlerine henüz onay vermeye başladığından dolayı bu yöntemi kullanan sitelerin sayısı oldukça azdır. Durum böyle olunca da her istenilen ürünü mobil ödeme yöntemi ile rahatça bulamıyoruz. Bu da yöntemin henüz çok kullanışlı olmamasına neden oluyor. Mobil ödeme ile alışveriş yapmak için seçtiğiniz ürünün ödeme seçenekleri kısmından mobil ödemeyi seçmelisiniz. Sonraki adımda ödeme yapmak istediğiniz hattın numarasını buraya yazınız. Daha sonra bu numaranıza güvenlik kodu olan bir kısa mesaj gelecektir. Bu güvenlik kodunu siteye girdikten sonra mobil ödeme işlemini tamamlamış olursunuz. Mobil ödemede operatörünüz tarafından belirlenen belirli bir kota vardır. Bu kotanın üstünde alışveriş yapmak için operatörünüzün müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeniz gerekmektedir. Şartlar uygun olduğu takdirde bu kotanın artmasını sağlayabilirsiniz.

 


Yorum Yapın

Dikkat: Suç teşkil edebilecek yasa dışı yorumlar ,tehditler suç işgal edebilecek yorumlar küfürlü hareket eden yorumların içeriği gönderen kişiye ( üyeye ) aittir.

0 YORUM

İlk yorum yapan siz olun!