Personel Maaşları Logo

Kredi Sicil Affı Nedir

Kredi   29 Aralık 2017


                Tüketiciler bilinçsizce kullandıkları kredi veya kredi kartı ödemelerini gerçekleştiremedikleri için bankalara olan borçlarından dolayı sorunlar yaşayabiliyorlar. Bu çerçeve de yer alan birçok tüketici mahkemelik duruma düşmüş ve banka sicilleri ise kara listeye eklenmiştir. Kara liste durumu da aynı niteliği taşımakla birlikte bankalardan bu hizmetleri almakta zorlandırılmış durumun ortaya çıkarılmasını kapsamaktadır. Tüketicilerin istekleri üzerine her ne kadar Ocak 2017 yılında sicil affı uygulansa da, günümüzde birçok kişi sicillerini temize çekememektedirler.

Kredi Sicil Affı Nedir?

                Kredi ve diğer finansal hizmetlerin geri ödenememesi sonucunda oluşan sicil bozuklukları birçok tüketicinin ortak sorunu olmaktadır. Bankalar bu kapsamda yer alan tüketicilere kredi veya kredi kartı vermekte ise oldukça çekingen bir tavır sergilemektedirler. Sicil affı ile birlikte duyuruluş gününden sonraki 6 ay içerisinde sicil affından yararlanılmaktaydı. Fakat yeni bir sicil affının olacağı ise şuanda belirsiz bir durum olmaktadır.

                Bu süreç ile birlikte sicil affından yararlanan kişiler tekrar kredi ve kredi kartı başvurularında bulunabilir, bankacılık ile ilgili tüm işlemlerini rahatlıkla yerine getirebilmektedir. 

                 

 


Yorum Yapın

Dikkat: Suç teşkil edebilecek yasa dışı yorumlar ,tehditler suç işgal edebilecek yorumlar küfürlü hareket eden yorumların içeriği gönderen kişiye ( üyeye ) aittir.

0 YORUM

İlk yorum yapan siz olun!