Kredi Notu Yüksek Olanlar En Fazla Ne Kadar Kredi Çekebilir?

Kredi   02 Ocak 2018


                Kredi notu yüksek olan kişiler ödemelerini düzgün bir biçimde yaptıkları müddetçe bankalar tarafından sağlanan hizmetler hiçbir zaman son bulmamakta. Hatta bunun aksine kredi notu yüksek olan kişilere bankalar çeşitli kampanyalar yaparak kendilerini bizzat arayıp kredi ya da kredi kartı gibi ürünlerini sunmaktadırlar. Bu kapsamda kredi notu; bireysel veya kurumsal kuruluların finansal ve ekonomik değerlerini göz önünde tutarak düşüş/yükseliş performansına göre derecelendirdiği bir sistemdir. Findeks olarak ta geçen bu sistem tamamen sizin bankalara olan itibarınız ile ilgili sizlere pozitif bir avantaj sağlayan kimlik sıfatını taşımaktadır. Bu doğrultuda birçok kişinin merak ettiği kredi notu yüksek olan en çok ne kadar kredi alabilir sorusuna cevaben bu durum bankadan bankaya değişiklik gösteren bir konu olmaktadır.

KREDİ NOTU YÜKSEK OLANLARIN ALABİLECEĞİ EN FAZLA KREDİ

                Yüksek kredi notu olan kişiler ne kadar kredi çekebilir sorusuna cevaben, Findeks tarafından size verilen kredi notu değerine göre değişiklik gösterebilmekte. Örneğin 1000 değerinde bir Findeks skoruna sahipseniz bankalar kredi konusunda daha çok pozitif bir bakış sergileyebilir. Eğer kredi notunuz daha yüksek ise daha fazla kredi çekebilme olasılığınızda artmaktadır. En yüksek kredi notu kaç sorusuna vereceğimiz cevap 1900 olmakta. 1 ila 1900 arasında değişen Findeks kredi notu değerindeki 1500-1900 arasında bir skora sahip olan kişi maaşının 20 katına kadar kefil olmaksızın kredi alabilmektedir. Bunun yanı sıra eğer kamu personeli ya da memur iseniz bu oran 30 katına kadar da çıkabilmektedir.  


Yorum Yapın

Dikkat: Suç teşkil edebilecek yasa dışı yorumlar ,tehditler suç işgal edebilecek yorumlar küfürlü hareket eden yorumların içeriği gönderen kişiye ( üyeye ) aittir.

0 YORUM

İlk yorum yapan siz olun!