Personel Maaşları Logo

Kredi Kartı Limit Artırma Nasıl Yapılır?

Kredi   07 Ağustos 2018


Kredi kartı kullanımı her geçen gün artarak devam ediyor. Günümüzde hemen hemen herkes hayatında en az 1 kere kredi kartı sahibi olmuştur. Hatta pek çok kişi birden fazla kredi kartını aynı zamanda kullanmıştır. Bazı durumlarda kullanıcılar sahip oldukları kredi kartlarında limit artırım yerine diğer bankaların kredi kartlarına başvuruyor. Buda kredi kartı kullanıcıları borçlarını ve kartlarını düzenli bir şekilde takip edemediklerinden dolayı kullandıkları kredileri ödemede sorun yaşıyor. Bu sorun ilerleyen zamanlarda daha da büyüyor ve tüketiciler kredi kartlarını aynı dönemde kullandıklarından dolayı bu borçların ödeyemez hale geliyor.

Bu gibi sorunlarla karşılaşmamak için tek kredi kartı kullanmalı, kullandığımız kredi kartlarının limitlerinin bütçemize uygun olduğundan emin olmalı ve harcamalarımızı bütçemize uygun bir şekilde yapmalıyız. 

İlk kez kredi kartı sahibi olanlar başlangıç limitlerini yüksek tutmamaları gerekmektedir. Bu şekilde kontrollü bir şekilde harcama yapılır. İlerleyen zamanlarda kredi kartının limitini arttırabilirsiniz.

Kredi Kartı Limit Artırma Nasıl Yapılır?

Bunun için kredi kartlarınızın borcunun düzenli ve zamanında ödendiğinden emin olmalısınız. Ayrıca düzenli ve belgelenebilir bir gelire sahip olmalısınız. Bu şekilde kredi kartı limitinizi arttırabilirsiniz. Kredi kartlarınızın limitlerini normal şartlarda 3 ayda 1 arttırabilirsiniz. Bu nedenle kredi kartı limitinizi arttırmadan önce ne kadar limite yükseltmeniz gerektiğinden emin olmalısınız. Müşteri temsilcisini arayarak, banka personelleri ile görüşerek ya da online bankacılık uygulamasından limit arttırma başvurusunda bulunabilirsiniz.


Yorum Yapın

Dikkat: Suç teşkil edebilecek yasa dışı yorumlar ,tehditler suç işgal edebilecek yorumlar küfürlü hareket eden yorumların içeriği gönderen kişiye ( üyeye ) aittir.

0 YORUM

İlk yorum yapan siz olun!