Personel Maaşları Logo

Kredi Kartı İle Mtv Ödeme

Ekonomi & Finans   05 Subat 2019


Kredi kartı ile MTV ödeme işlemlerini gerçekleştirmek isteyen kullanıcılarımız için bu yazımızda ufak bir bilgilendirme yapacağız. Araç sahibi olan bütün bireylerin ödemekle yükümlü oldukları MTV vergisi her senenin ocak ve temmuz ayları içerisinde iki eşit taksit biçiminde ödeyebilmektedirler. Bu borç hesaplanırken genellikle vergi tahsil edilecek olan aracın yaşı göz önüne alınmaktadır.

Kredi Kartı İle MTV Ödeme Nasıl Gerçekleştirilir?

Kredi kartı ile MTV ödemesi gerçekleştirmek isteyenlerin e-devlet uygulaması üzerinden borç sorgulama işlemi gerçekleştirdikten sonra internette bulunan devlet kurumu sitesine giriş yaparak ödeme işlemini gerçekleştirebilmektedir. Bu işlemi diğer bir yöntem olarak ise kullanıcısı olduğu bankanın internet servisi üzerinden motorlu taşıtlar vergisi ödeme sekmesi içerisine giriş yaparak ödeme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Kredi kartı ile ödeme seçeneğini seçtiyseniz bu iki tercihten birinden faydalanabilirsiniz. İki tercihten birini seçtikten sonra karşınıza çıkan ekran içerisinde aracınızın plakası, TC. kimlik numaranız ve araç tescil tarihi gibi bilgilerinizi girerek borcunuzu kolay bir şekilde ödeyebilirsiniz.

Kredi Kartı İle MTV Ödeme Geciktirilirse Ne olur?

Kredi kartı ile MTV ödeme işleminde bir aksaklık yaşadığınızdan dolayı borcunuzu vaktinde ödemediğiniz takdirde başınıza gelebilecek bazı durumlar bulunmaktadır. Örneğin Maliye Bakanlığı hesaplarınıza el koyarak üzerinizde bulunan borcu sizin hesaplarınızdan tahsil etme hakkına sahiptir. Eğer hesaplarınızda yeterli miktarda ücret bulunmazsa aracınıza el konulabilme riskiyle karşılaşabilirsiniz.


Yorum Yapın

Dikkat: Suç teşkil edebilecek yasa dışı yorumlar ,tehditler suç işgal edebilecek yorumlar küfürlü hareket eden yorumların içeriği gönderen kişiye ( üyeye ) aittir.

0 YORUM

İlk yorum yapan siz olun!