Personel Maaşları Logo

Konut Kredisi Faizleri 2018'de Düşer Mi?

Kredi   03 Ocak 2018


                İnsanlar kira ödeme gibi hayat boyunca borçlu yaşama felsefesinden artık kurtulmanın çarelerini aramaktadır. Bu kapsamda Merkez Bankası tarafından yapılan yeni düzenlemeler neticesinde konut kredisi faizleri düşüşe geçmiş, birçok devlet destekli ve özel bankalar düşük faizli konut kredisi kampanyalarını tüketicilere sunarak bu kapsamda kendilerini ev sahibi yapmakta. Bunun üzerinde tüketiciler daha düşük faizlere bekleyerek doğru anda kredi çekmeye çaba göstermekte, ayrıca gerek şubelere giderek gerek ise internet üzerinden konut kredisi faizleri 2018’de düşer mi sorusuna cevaplar aramaktadırlar. Bu durumda ev sahibi olmak isteyen tüketiciler konut kredisini çekerek daha konforlu ve rahat bir eve kavuşmanın hayallerine erişebilmektedirler. Ömür boyu kira vererek ziyan olan paraları ödemek yerine çeşitli vade seçeneklerine bölünen kredi taksitlerini ödeyip kira öder gibi ev sahibi olmak daha mantıklı gelmektedir.

KONUT KREDİSİ FAİZLERİ 2018’de DÜŞER Mİ?

                Bu kapsamda soruya vereceğimiz cevap netlik kazandırmayan nitelikler sunmaktadır. Bunun en büyük nedeni ise bankalar tarafından tüm kredi ve kredi kartı faiz oranları anlık olarak değişiklik gösterebilmekte. Bu kapsam borsa & döviz işlemlerine bağlı olarak işlediğinden ötürü herhangi bir siyasi hareketlenme veya oluşum sonucunda ya da ülke/dünya’da oluşan olaylara karşın yükselişe geçebilmektedir. Bu durum aynı zaman’da kredi faiz oranlarını dürülebilmektedir. Bunun için sürekli olarak bankaların resmi web sitelerini göz önünde bulundurarak takip etmeniz daha mantıklı bir sürecin size getireceği avantajlardan yararlanmanızı sağlayacaktır. 


Yorum Yapın

Dikkat: Suç teşkil edebilecek yasa dışı yorumlar ,tehditler suç işgal edebilecek yorumlar küfürlü hareket eden yorumların içeriği gönderen kişiye ( üyeye ) aittir.

0 YORUM

İlk yorum yapan siz olun!