Kasko Sigortasının avantajları nelerdir?

Ekonomi & Finans   24 Kasım 2019


Kasko Sigortası

Kasko sigortası kişilerin kendi istekleriyle yaptırdıkları bir sigorta türüdür. Bu sigortayı yaptıran kişi 1 yıl boyunca belli başlı risklerden kendisini korumuş olur. Bu riskler çoğunlukla trafik kazaları olduğu gibi yanma, çalınma ya çalınma teşebbüsü gibi risklerdir. Kişi bu sigorta sonucunda uğramış olduğu maddi kayıpların önüne geçmiş olur. Fakat trafikte aracı ile kaza yapması durumunda sigorta karşı araçtaki hasar ile değil sadece kişinin hasarıyla ilgilenmektedir.

Bu durum bazen yanlış anlaşılabilir. Ayrıca kişi bir yaralanma ve ağır bir hastalık geçirmesi durumunda sigorta kişinin sağlık masraflarını karşılar. Gerekli bulunması halinde sigorta sahibinin yanında olacak kişinin konaklama, ulaşım gibi masraflarını da karşılar. Kısaca kasko sigortası kişiyi bir yıl için çoğu durumda oluşacak maddi zararlardan korumuş olan yararlı bir sigortadır. Eğer bu sigorta sırasında sigorta sahibinin vefat etmesi durumunda haklar kişinin mirasçısına geçer. Bu kişi bu durumu 15 gün içerisinde sigorta şirketine bildirmelidir. Ayrıca 8 gün içerisinde sigorta şirketi ya da mirasçı sözleşmenin fesih hakkına sahiptir.


Yorum Yapın

Dikkat: Suç teşkil edebilecek yasa dışı yorumlar ,tehditler suç işgal edebilecek yorumlar küfürlü hareket eden yorumların içeriği gönderen kişiye ( üyeye ) aittir.

0 YORUM

İlk yorum yapan siz olun!