Halkbank Hakkında bilinmesi gerekenler

Kredi   30 Aralık 2017


                Bankacılık alanında işlerini yürüten birçok kişi güvenilir banka arayışı ve seçimlerinde oldukça tedirgin olmakta. Ülkenin son dönemlerdeki hali göz önünde bulundurulduğunda bu durum oldukça haklı bir sebep doğurmaktadır. Bu kapsamda tüketiciler sırtını daha sağlam ve daha kaliteli bir bankaya yaslayarak parasını ve diğer bankacılık işlemleri erbabında yürütülen hizmetleri güvence altında tutmak adına böyle bir adım izlemektedir. Bu kapsamda araştırdığımı ve birçok kişinin merakla sorduğu Halkbank devlet bankası mı sorusuna net cevaplar sizlere sunacağız.

HALKBANK DEVLET BANKASI MI?

                Türkiye’nin en köklü bankalarından biri olan ve çok sayıda müşteriye sahip olan Halkbank, başta bireysel ve kurumsal müşterileri olmak üzere, ayrıca emeklilerin ve öğrencilerin yoğunlukla tercih ettiği en sağlam bankaların başında gelmektedir. Dünya’nın en büyük 159’cu bankası olarak ta bilinen Halkbank, bu doğrultuda kalitesini daha da arttırma planları içerisinde devam ettirerek kendilerini seçen tüketicilerine daha farklı hizmetler sunmaktadır. Güven konusunda iyi bir konuma sahip olan banka Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne ait bir banka olmaktadır. Ayrıca %51 resmi olmak kaydı ile günümüz tarihinde halen kamu bankası olarak işleyişlerini sürdürmeye devam ediyor. Bunların yanı sıra geçen zaman diliminde birçok banka Halkbank’a devredilmiştir ve tamamen Halkbank idaresine girerek bankanın büyümesinde büyük rol oynamıştır. Bunlar;

  • 1992 / Türkiye Öğretmen Bankası
  • 1998 Sümerbank
  • 1998 Etibank
  • 2001 Emlak Bankası
  • 2004 Pamukbank

Yorum Yapın

Dikkat: Suç teşkil edebilecek yasa dışı yorumlar ,tehditler suç işgal edebilecek yorumlar küfürlü hareket eden yorumların içeriği gönderen kişiye ( üyeye ) aittir.

0 YORUM

İlk yorum yapan siz olun!