Garanti Bankası Kredi Notu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Kredi   11 Ocak 2018


                Bankalar tüketicilerin başvuruda bulundukları kredi veya kredi kartı taleplerini artık Findeks adı verilen kredi notu sistemi doğrultusunda cevap vermektedir. Ülkemizde birçok bankanın bir araya gelerek destek verdiği bu platform Kredi Kartı Bürosu tarafından geliştirilmiş ve Merkez Bankası’nda yer alan verilerle %90 oranında uyuşma sağlayan bir nitelik taşımaktadır. Bu kapsamda tüketiciler kredi notum kaç ve kredi çekebilmek için kredi notumun kaç olması gerekli gibi birçok soruyu araştırarak kendilerine kredi veya kredi kartı sağlayabilecek bankalarla iletişime geçerek başvuruda bulunmaktadırlar.

Bu kapsamda kredi notu sorgulama işlemi içerisinde olan kişiler sadece Findeks’e bağlı olarak değil, mevcut bankalarının sistemlerinde de kredi notlarına ilişkin bilgiler edinebilmektedirler. Bunlardan biride özel bir banka sıfatı taşıyan Garanti Bankası olup, bu kapsamda bankalarından kredi veya kredi kartı hizmeti almak isteyen kişilerin kredi notu sorgulaması yapmalarını sağlamaktadır.

GARANTİ KREDİ NOTU SORGULAMA

                Kredi notunuza ilişkin bilgileri elde etmek için sadece Findeks’e bağlı olarak işlem yapmanıza gerek duyamayabilirsiniz. Eğer Garanti Bankası müşterisiyseniz online işlemler panelinden kedi notu sorgulama Garanti Bankası hizmetinden faydalanabilirsiniz. Bunun için mevcut banka müşterisi olmanız gerekmektedir. Garanti Bankası’nın müşterisi olarak internet bankacılığı üzerinden giriş yapacağınız sistem panelinde kredi notunuza ilişkin gerçek bilgilere sahip olabilir ve bu doğrultuda kredi ya da kredi kartı olarak sizlere sunulan hizmetler hakkında bilgi edinebilirsiniz. 


Yorum Yapın

Dikkat: Suç teşkil edebilecek yasa dışı yorumlar ,tehditler suç işgal edebilecek yorumlar küfürlü hareket eden yorumların içeriği gönderen kişiye ( üyeye ) aittir.

0 YORUM

İlk yorum yapan siz olun!