Fizyoterapist Nedir? Maaşları ne kadar?

Maaşlar   09 Nisan 2020


Fizyoterapist 

Fizyoterapistler, üniversitelerin Fizyoterapi ve Rehabilitasyon bölümünden mezun bireylere verilen bir unvandır. Kazanç konusunda bir hayli tatmin edici rakamlara ulaşmasının temelinde sektörde fazla personelin bulunmaması ilk sırayı oluşturmaktadır. Çalışılan bölgenin potansiyeline göre ciddi rakamsal değişimlerin yaşanması da bu temelde oluşan radikal bir farklılıktır. 4 yıllık lisans bölümünden mezun fizyoterapistler, insanların tedavi programlarını tasarlama ve uygulama konusunda oldukça yetkin bir meslek grubu olup, çeşitli elektroterapi ajanlarının yanı sıra elleri ile de manuel uygulamalara imza atabilmektedir.

Aldıkları kurslar sayesinde birçok hastalık üzerine yetkin olma fırsatına da sahiptir. Bu bağlamda birçok meslekten ayrılan, geniş yelpazesi ile herkese hitap etmeyi başarmaktadır. Yeni mezun fizyoterapistler, çalışılan firmanın tecrübesine ve ekonomik hacmine bağlı olarak asgari ücretin 3-4 katı düzeylerinde maaş elde edebilmektedir. Bu bağlamda birçok meslek grubundan daha avantajlı bir statüde yer almaktadır. Mesleğin gelişime açık olması ve bu doğrultuda fazla mezunun bulunmaması nedeni ile meslek grupları arasında adınızı duyurmanız mümkündür. 

Fizyoterapist Maaşları ne kadar?

8/2 Derece ve kademeye sahip kamuda göreve yeni başlayan bekar bir fizyoterapistin ortalama maaşı: 4.400 TL

Özel sektör de ise fizyoterapistler ortalama 2.500 - 5.600 TL civarı maaş almaktadır. 

Fizyoterapist Çalışanları inceleme ve maaş paylaşma linki

+ Fizyoterapist Maaşları 


Yorum Yapın

Dikkat: Suç teşkil edebilecek yasa dışı yorumlar ,tehditler suç işgal edebilecek yorumlar küfürlü hareket eden yorumların içeriği gönderen kişiye ( üyeye ) aittir.

0 YORUM

İlk yorum yapan siz olun!