Emekliye Faizsiz Kredi 2019

Kredi   30 Ocak 2019


 

Emekliler için devlet politikaları arasında birçok kolaylık sağlanma konusu vardır. bu aşamada birçok ülkede bankalar emekli müşterilerine faizsiz olarak kredi imkanı sağlarken son dönemlerde ülkemizde de bu konu sıkça gündeme gelmektedir. Bankaların emekliye faizsiz kredi 2019 yılında verileceği yönünde haberler çıksa da henüz bankalar tarafından ya da hükümet tarafından bu yönde bir açıklama gelmedi. Ancak yakın zamanda kredi kullanım aşamasında emekli müşterilere bir ayrıcalık tanınması da beklenmektedir.

Emekliye Faizsiz Kredi 2019 Yılında Verilecek mi?

2019 yılına girmemiz ile birlikte emekliye faizsiz kredi söylentileri dolaşsa da resmi kanallardan bu yönlü bir açıklama henüz gelmedi. Ancak bu noktada PTT aracılığı ile düşük faizli kredi için çalışmaların sürdürüldüğünü söyleyebiliriz. Aynı zamanda SGK’nın da konuya dahil olarak bankalar ile birlikte yürüttüğü ve yakın zamanda gelişmelerin yaşanmasının beklenildiği 3 maaş avans müjdesi son zamanlarda dikkat çeken haberlerden birisidir.

Emekliye Faizsiz Kredi 2019 Yılında Avans Müjdesi ile Geliyor

Emekliye faizsiz kredi şu dönem için çokta mümkün olmazken SSK’nın bankalar ile yürüttüğü görüşmeler kapsamında emeklilerin maaşının 3 katına kadar bankalardan avans alacağı gündemde. Şöyle ki bir emekli  2.000 TL maaş alıyor ise 6.000 TL ye kadar maaş müşterisi olduğu bankadan avans alabilecek, bu avansı da ödeme güçlüğüne bağlı olarak belirli vadelerde faizsiz olarak bankasına ödeyebilecek.


Yorum Yapın

Dikkat: Suç teşkil edebilecek yasa dışı yorumlar ,tehditler suç işgal edebilecek yorumlar küfürlü hareket eden yorumların içeriği gönderen kişiye ( üyeye ) aittir.

0 YORUM

İlk yorum yapan siz olun!