Emekli Eczacı Maaşları

Emekli Maaşları   03 Mart 2020


Eczacı

İlacın üretim aşamasından hastaya ulaştırılmasına kadar geçen her aşamada yetkinlik sahibi olan, doktorlar ve yetkili diğer sağlık profesyonelleri tarafından reçete edilen ilaçları hazırlayıp satmak ve bu ilaçların kullanımı hakkında hastalara doğru, eksiz bilgi vermekle yükümlü olan kişiler eczacı olarak anılırlar. Peki, eczacı olmak için ne yapılmalıdır? Eczacı unvanına nasıl sahip olunulur?

Eczacı Nasıl Olunur?

Eczacı olmak isteyen bir kişi üniversitelerin beş yıllık eğitim sürecine sahip olan Eczacılık Fakültesi’nden lisans derecesi ile mezun olmak durumundadır. 
Bu fakültelerden başarıyla mezun olup diplomalarını alan bireyler eczacı unvanına sahip olurlar. Yurt dışında bu bölümden mezun olmuş kişilerin ülkemiz sınırları içinde bu mesleği icra edebilmesi için denklik almaları gerekmektedir.

2020 Emekli Eczacı Maaşları ne kadar?

Özel sektörde hizmetini tamamlamış eczacıların emekli aylığı ve ikramiyesi ödenen sigorta prime göre değişiklik göstermektedir. Kamuda hizmetini tamamlamış eczacıların ortalama aylık ve ikramiyesi ise;

2020 Temmuz - Aralık 

 1/4   Hizmet Sürsi: 25 YIL  Aylık Maaş: 4.150 TL  Emekli İkramiyesi: 133,020 TL

2021 Ocak - Haziran 

 1/4   Hizmet Sürsi: 25 YIL  Aylık Maaş: 4,274 TL  Emekli İkramiyesi: 137,011 TL

Çalışan Eczacı Maaşları

 


Yorum Yapın

Dikkat: Suç teşkil edebilecek yasa dışı yorumlar ,tehditler suç işgal edebilecek yorumlar küfürlü hareket eden yorumların içeriği gönderen kişiye ( üyeye ) aittir.

0 YORUM

İlk yorum yapan siz olun!