Personel Maaşları Logo

EKPSS Geçerlilik Süresi 4 Yıla Çıkarıldı

Kamu Haberleri   03 Subat 2018


                EKKPS(Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı) üzerine birtakım değişikliler sağlandı. Bu değişiklikler içerisinde ise en çok beklenilen durum olan sınav sonucunun geçerlilik süresinin 4 yıla çıkarılması üzerineydi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından belirtilen yazı çerçevesinde KPSS sınavına katılacak olan engelli vatandaşlarımızın daha iyi bir kapsamda kendilerine ayrıcalık tanınmasıyla birlikte sınav geçerliliğinin 4 yıla yönelik olması durumu belirtilmişti.

Resmi Gazete’de Yayınlandı

                Yapılan çalışmalar nezdinde ilgili kararın bağlanılarak duruma yönelik hareket edilmesi sağlandı. Öte yandan bu düzenlemeye ait olan kura yönetimi de yerleşmek isteyen birçok adayın iki yılda bir alınacak olması da kayıtlar dahilinde gerçekleşecek. Öte yandan bu kaydı alınan engelli adayların ise 4 yıl kapsamı boyunca yapılacak olan memur alımlarına yönelik başvurularını yapabilmeleri özgürleştirilmektedir. EKPSS sonuçlarının 2 yıl olma durumu uzatılarak 4 yıla çıkarıldı ve birçok kişinin merak ve heyecanla beklediği bu sonuç nezdi sonunda onaylanarak Resmi Gazete aracılığıyla duyuruldu. Öte yandan engelli adayların EKPSS’den alacakları puanlarla ortaöğretim, ön lisans ve lisans mezunu olarak başvurularında bu puanlar göz önünde bulundurulacak.   


Yorum Yapın

Dikkat: Suç teşkil edebilecek yasa dışı yorumlar ,tehditler suç işgal edebilecek yorumlar küfürlü hareket eden yorumların içeriği gönderen kişiye ( üyeye ) aittir.

0 YORUM

İlk yorum yapan siz olun!