Devlet Destekli Evlilik Kredisi

Kredi   28 Aralık 2017


                Hayat koşullarını göz önünde bulundurduğumuz vakit birçok mutlu kişi evlilik planlarını ertelemek zorunda kalmakta. Ülkemizdeki işsizlik durumu ve benzeri konular üzerine birçok sayıda kişi evlilik planlarını bir türlü tamamlayamamaktadır. Faizsiz evlilik kredisi gibi hizmetlerini sunmaya hazır olan bankalar bu kapsamda devletinde yardımları sayesinde evlenmek isteyen çiftlere harika çözümlemeler sunmaktadır. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından yapılan düzenlemeler ve planlamalar sonucunda hazırlanan bu taslak sayesinde günümüz tarihinde birçok kişi evlilik kredisi nasıl çekilir sorusuna cevaplar aramakta. Bizlerde sizler için devlet destekli evlilik kredisi ile ilgili merak ettiğiniz tüm sorulara konumuzun devamında açıklık getiriyoruz.

DEVLET DESTEKLİ EVLİLİK KREDİSİ

                Devlet tarafından desteklenen evlilik kredisine sahip olmak isteyen kişilerin öncelikli olarak bir takım kurallar çerçevesinde hareket etmesi gerekmektedir. Şartlar arasında yer alan bir takım önemli maddeler aşağıdaki gibidir.

  • Evlilik kredisini kullanmak isteyen kişilerin yaş oranı 18 ila 24 yaş aralığında olması gerekmektedir.
  • Ağır suçlar ile yargılanmış veya benzeri suçlar doğrultusunda Türk Ceza Kanununa göre cezalandırılmış olmamaları.
  • Maddi sıkıntılar çerçevesinde evlenemeyen kişiler.
  • Yukarıda bulunan kriterlere uygun ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan herkes devlet destekli evlilik kredisinden faydalanabilmektedir. 

Yorum Yapın

Dikkat: Suç teşkil edebilecek yasa dışı yorumlar ,tehditler suç işgal edebilecek yorumlar küfürlü hareket eden yorumların içeriği gönderen kişiye ( üyeye ) aittir.

0 YORUM

İlk yorum yapan siz olun!