Cuma Günü Yapılan EFT Ne Zaman Hesaba Geçer?

Kredi   07 Ocak 2018


Bildiğimiz üzere Cuma günleri bankaların kapanış günleri olduğundan dolayı işlevler çok yavaş bir şekilde ilerlemektedir. Yavaş işleyen işlerden en başta gelenlerden bir tanesi de EFT işlemleridir. İş yoğunluklarına bağlı olarak Cuma günleri yapılan EFT’ler hesaplara geç yatırılabiliyor.

Bankaların EFT saatlerine bakarsak bazı bankalar 08:00 saatlerinde EFT onaylarını başlatmaktadırlar. Bazı bankalar ise 09:00 saatlerinde bu işlevi yerine getirir. Bunlar o kadarda önemli değil aslında şimdi gelelim asıl konumuza EFT Ne Zaman Hesaba Geçer normal günlerde yapılan EFT’ler iki üç dakika içinde hesaplara geçmektedir.

Cuma Günü Yapılan EFT Ne Zaman Hesaba Geçer?

Cuma günler yapılan EFT’lerde iş yoğunluklarından dolayı uzun sürmektedir. Bu işlemler bazen saatlerce de uzayabilmektedir. Bu tür sıkıntılarla karşı karşıya gelmemek için bankanızın EFT saatlerine bakarak çalışmış olduğu saatlere ve EFT işlemlerine göre EFT’lerinizi yapmanızdır. Cuma günleri yapmış olduğunuz EFT’lerde hesabınızla ilgili bir sıkıntı yoksa ve sistem tarafından aşırı bir yoğunluk yok ise 3 – 4 dakika içerisinde karşıdaki hesaba aktarılmaktadır.


Yorum Yapın

Dikkat: Suç teşkil edebilecek yasa dışı yorumlar ,tehditler suç işgal edebilecek yorumlar küfürlü hareket eden yorumların içeriği gönderen kişiye ( üyeye ) aittir.

0 YORUM

İlk yorum yapan siz olun!