Borsada Değer Kaybeden Büyük Şirketler

Şirket Haberleri   10 Ocak 2019


Dalgalanmalara, ani değişimlere ve sürprizlere oldukça açık bir alan olması nedeniyle borsa sıklıkla tercih edilmektedir. Ülkemizin hizmet sektöründe çalışan kesimi tarafından pek bilinmese de borsa sayesinde bolca para kazanılabilir. Burada yatırım yapmak içinse bazı püf noktalara hakim olmanızda fayda vardır. Aksi takdirde borsada değer kaybeden büyük şirketlerin büyüsüne kapılıp sermayenizi kaybetme riskiyle karşı karşıya kalabilirsiniz.

Borsada değer kaybeden şirketler hangileridir?

Borsadaki hisseler günlük, haftalık ve aylık olarak değerlendirmeye alınmaktadır. Bunun ışığında kullanıcılarına en çok kazandıran şirketler genellikle holding kapsamında hizmet verenler olmaktadır. Bunun yanında borsa sistemine yeni giren ve adaptasyon süreci yaşayan bazı ufak ölçekli şirketler yatırım yapmak isteyen hissedarlarına para kaybettirebilmektedir. Ancak orta ve uzun vadede bu sorunu ortadan kaldıracak hamleler yaptıkları takdirde sorunu aşabilecekleri mutlaktır. O yüzden borsada değer kaybedenler illaki olacaktır. Ancak buradaki hisselerinizi akıllıca kullanmanız sizin çıkarınıza olacaktır.

Borsada değer kaybeden şirketlerin listesi Borsa İstanbul’da var mı?

Şu an için Borsa İstanbul üzerinden birçok işlemi kolayca görebilmektesiniz. Bunlardan bir tanesi de değer kaybeden şirketler listesidir. Bu liste sayesinde hangi şirkete belirli bir süre yatırım yapmamanız gerektiğini daha net görebilirsiniz. Yine bu listelerin de haftadan haftaya hatta bazı dönemlerde günden günde değişebildiğini bilmelisiniz. Buna göre yatırmanız gereken hisse miktarını belirleme imkanına sahip olabilirsiniz.


Yorum Yapın

Dikkat: Suç teşkil edebilecek yasa dışı yorumlar ,tehditler suç işgal edebilecek yorumlar küfürlü hareket eden yorumların içeriği gönderen kişiye ( üyeye ) aittir.

0 YORUM

İlk yorum yapan siz olun!