Banka Kredi Başvurusu Neden Reddedilir?

Kredi   06 Ocak 2018


Çeşitli nedenlerle insanlar bankalardan maddi destek amaçlı kredi talep etmektedirler. Gerek ev satın almak için gerek taşıt kredi almak için genellikle vatandaşlar bankalardan kredi çekme yoluna giderler. Özellikle düşük gelirli ya da orta gelirli vatandaşlar peşin olarak ev satın alamadıklarında ya da yüklü miktarda paraları kısa zamanda toparlayamadıklarında bankalardan kredi alırlar. Kredi veren bankalar faiz getirisi ile kendilerinden kredi talep eden kişilere maddi hizmet sunarlar. Ancak kimi zaman bankalar kredi taleplerini reddedebilirler. Bunun en önemli sebebi kişilerin kredi notunun düşük olmasıdır.

Banka Kredi Başvurusu Neden Reddedilir?

Kredi kartları borçlarının, farklı zamanlarda çekilmiş kredi taksitlerinin zamanında ödenmemesinden kaynaklanan düşük kredi notu, bankaların ret cevabı vermesinin en büyük nedenlerinden bir tanesidir. Aynı zamanda aylık veya yıllık geliriniz talep ettiğiniz kredi ile aynı doğrultuda değilse banka yine kredi talebinizi reddedebilir. Bankalar her ne kadar faiz getirisi ile kredi verseler de garantisi olmayan bir ödeme borcu için risk almak istemezler.

Yapılması gerekenler

Ayrıca kişilerin düzenli gelir getirecek bir meslek sahibi olmamaları da bankaların temkinli hareket etmesine neden olabilir. Bunların yanı sıra herhangi bir ihtiyacı için bankalardan kredi kullanma yoluna giden bireylerin üzerlerine kayıtlı ödenmemiş kredi kartı borçları ya da faturaları mevcutsa bu da kredi notunun düşük olmasına neden olur ve kredi başvurusu kabul edilmez. Eğer bankalardan sorunsuz bir şekilde kredi kullanmak istiyorsanız mutlaka ödemelerinizi zamanında ve eksiksiz olarak yapmalı ve bilinçli bir müşteri gibi ödeme planlarınızı gerçekleştirmelisiniz.


Yorum Yapın

Dikkat: Suç teşkil edebilecek yasa dışı yorumlar ,tehditler suç işgal edebilecek yorumlar küfürlü hareket eden yorumların içeriği gönderen kişiye ( üyeye ) aittir.

0 YORUM

İlk yorum yapan siz olun!