Aşçı Maaşları

Maaşlar   03 Nisan 2020


Aşçı

Dilerseniz bir de son dönemlerin oldukça popüler mesleklerinden olan aşçılara değinelim buradan sizlere için. Günümüz koşullarına göre oldukça karizmatik bir o kadar da popüler olan mesleklerden bir tanesi özellikle televizyon programları ve yarışmaları sonrasında ilginin artması sonucu da bu yöne doğru ciddi derece de bir eğilim var. Bunun içinde bir çok eğitim kurumu ve üniversite aşçılık kurtları açmaya başladı. Bu kurslardan mezun olan kişiler gerek kamuda gerek se hastane otel gibi mekanlarsa iş sahibi olabiliyorlar. Aslında dünya geneline de baktığınız zaman normal bir üniversite mezunu kişiden oldukça fazla kazandığını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Aşçılık okulları noktasında ise büyükşehirlerimiz Ankara, İstanbul ve İzmir’ de çok sayıda aşçılık kursu mevcut buradaki önemli noktalardan bir tanesi sizin nasıl bir kursu yani hangi eğitimi veren bir kursu tercih edeceğinizdir çünkü aşçılık kursunda da bölümler ayrılıyor ve ancak bu bölümü tamamladıktan sonra aşçı diploması alabilme hakkı kazanıyorsunuz.  Eğer ki evde mutfağı seven ve de mutfakta harikalar yaratabilirim diyen bir düşünceye sahipseniz o zaman bu meslek emin olun tam size göre severek yapacağınız içinde işinizde mutlu olacak ve mutlu oldukça da daha çok kazanacaksınız.

Aşçı Maaşları

Bir aşçının çalışma saatleri çalıştığı kurumla birebir örtüşür yani bu gece de olabilir gündüzde olabilir. Eğer ki güzel bir otelde çalışıyorsanız o zaman çok fazla bir şekilde ağır yükün altında olmazsınız çünkü etrafınızda sizi destekleyecek bir sürü eleman olacaktır. Size ise yemeğin sonunda sadece küçük dokunuşlar kalır. Eğer ki bir devlet kurumundaysanız o zaman biraz daha yorucu olabilir.

2020 Aşçı Maaşları ne kadar?

Özel sektörde Aşçılar ortalama 2.400 TL - 8.000 TL arası maaş alabilmektedir. Çalışılan bölgeye ve sektöre göre farklılıklar gösterebilir.

2020 Kamuda Aşçı Maaşları ne kadar?

8/2 Derece ve kademesine sahip bekar ve göreve yeni başlayan bir aşçının ortalama maaşı: 3.400 TL


Yorum Yapın

Dikkat: Suç teşkil edebilecek yasa dışı yorumlar ,tehditler suç işgal edebilecek yorumlar küfürlü hareket eden yorumların içeriği gönderen kişiye ( üyeye ) aittir.

0 YORUM

İlk yorum yapan siz olun!