Personel Maaşları Logo

Fizik Mühendisi Maaşları

0.0

(0 oy)

Maaş & Avantajlar : 0.0
İş & Sosyal Hayat : 0.0
Yönetim & Yükselme : 0.0

Fizik Mühendisliği

Teknoloji alanında hizmet veren Fizik Mühendisi, maddenin yapısını inceleyerek ele ettiği bulgularla modellemeler yapar ve teknolojinin ileri taşınmasını sağlar. Gerek endüstriyel gerekse de bilimsel teknolojinin gelişmesi için madde etkileşimi inceleyerek tasarımlar ortaya koyar. Bunu yaparken de fizik ve matematik bilimlerinden faydalanır. Elektronik ekipmanların tasarımını yapmakla görevlidir. Üretim tesislerinde görev alırlar. Hammadde üretimi yapılan kurum ve kuruluşlarda elektronik araç üretiminde sorumluluk alırlar. Özellikle tıp alanında kullanılan radyolojik cihaz üretimi sırasında önemli görevler üstlenirler. Bilgileri dâhilindeki metotlarla kalite kontrolünü sağlarlar.

Fizik Mühendisi Nasıl Olunur?

Lisans mezunu olan ve dört yıllık eğitim veren mühendislik fakültelerinin Fizik mühendisliği Bölümünden mezun olanlar bu unvana sahiptir. Daha çok fabrika, hastane, üretim tesislerinde çalışma alanları vardır.

Fizik Mühendisi Maaşları ne kadar? 

Fizik Mühendisi Maaşları ne kadar? Fizik Mühendisi çalışma şartları, çalışan yorumları ziyaretçiler tarafından anonim olarak paylaşılmaktadır.


Maaş Bilgilerinizi Girerek ziyaretçilere destekte bulunabilirsiniz. "Maaş Ekle"
Çalıştığınız pozisyon yok ise "Pozisyon Ekle"

Henüz Girilmiş bir Maaş kaydı bulunamadı !