Personel Maaşları Logo

Elektronik Mühendisi Maaşları

0.0

(0 oy)

Maaş & Avantajlar : 0.0
İş & Sosyal Hayat : 0.0
Yönetim & Yükselme : 0.0

Elektronik Mühendisliği

Hem elektrik hem de elektronikle ilgili alanlarda mühendislik bilgisi ile görev alan mühendisler elektronik mühendisi olarak unvan alırlar. Elektronik araçların, iletişim sistemlerinin geliştirilmesi ile sorumludurlar. Bu tür sistemlere ait cihazlardaki elektrik sistemlerinin geliştirilmesinde görev alırlar. Cihaz tasarımı ve üretimi, kalite kontrolü temel sorumluluklarıdır. Elektrik mühendisleri ile yakın ilişkisi bulunan elektronik mühendisleri üretilen cihazlardaki elektriğin iletimini sağlamakla yükümlüdürler. Entegre sistemleri, bilgisayar, jeneratör, optik ölçüm aletleri gibi pek çok cihazın elektrik iletimini sağlamak için tasarım yaparlar.

Elektronik Mühendisi Nasıl Olunur?

Üniversitelerin mühendislik eğitimi veren fakültelerinden Elektronik Mühendisliği Bölümü mezunu olanlar bu unvana sahiptir. Lisans derecesi ile mezun olurlar ve dört yıllık eğitim süresi vardır. Hem kamuda hem de özel kuruluşlarda çalışabilirler.

Elektronik Mühendisi Maaşları ne kadar?

Elektronik Mühendisi olarak görev yapan personellerin çalışma şartları, çalışan yorumları ve maaşı ziyaretçiler tarafından paylaşılmaktadır.


Maaş Bilgilerinizi Girerek ziyaretçilere destekte bulunabilirsiniz. "Maaş Ekle"
Çalıştığınız pozisyon yok ise "Pozisyon Ekle"

Henüz Girilmiş bir Maaş kaydı bulunamadı !