Personel Maaşları Logo

Elektrik-Elektronik Mühendisi Maaşları

0.0

(0 oy)

Maaş & Avantajlar : 0.0
İş & Sosyal Hayat : 0.0
Yönetim & Yükselme : 0.0

Elektrik Elektronik Mühendisi

Elektrik üretim cihazlarının, iletişim sistemleri, otomobil ve uçakların elektrik sistemleri   radar ve navigasyon sistemleri, elektrik motorlarının tasarımını yapan, test eden ve gerekli denetimleri yapan kişiye elektrik elektronik mühendisi denir.

Elektrik Elektronik Mühendisi Nasıl Olunur? 

Elektrik Elektronik Mühendisi olmak için, elektrik elektronik mühendisliği 4 yıllık eğitimveren  lisans programlarının mezun olmak gerekir. Mesleği ile ilgili tüm yenilikleri takip edebilmelidir. Elektrikli cihazların imalatı ve kurulumunu gerçekleştirip gerekli testleri yapmak, elektrik tertibatıyla ilgili gerekli tüm önlemleri almak başlıca görevleri arasındadır. Mühendisin, teknik bilgi ve bilişim teknolojisine hakim olması gerekir. Teknolojik değişimlere ayak uydurarak, tüm gelişmeleri takip etmeli, organizasyon ve ekip çalışmasına uygun olmalıdır. Gerekli sunumları yapabilmesi için sözlü ve yazılı iletişim becerisine sahip olması da gerekmektedir.

Elektrik-Elektronik Mühendisi Maaşları ne kadar? 

Elektrik-Elektronik Mühendisi Maaşı, çalışma şartları ve çalışan Elektrik-Elektronik Mühendisi yorumları ziyaretçiler tarafından anonim olarak paylaşılmaktadır.


Maaş Bilgilerinizi Girerek ziyaretçilere destekte bulunabilirsiniz. "Maaş Ekle"
Çalıştığınız pozisyon yok ise "Pozisyon Ekle"

Henüz Girilmiş bir Maaş kaydı bulunamadı !