Personel Maaşları Logo

Diş Hekimi Maaşları

4.3

(2 oy)

"Memur Maaşları" Kategorisinde 4. Sırada
Maaş & Avantajlar : 5.0
İş & Sosyal Hayat : 3.5
Yönetim & Yükselme : 4.5

Son Eklenen Maaşlar

#1 Diş Hekimi Özel Sektör

Adana - 30.11.2019
3.7
Hizmet Süresi: 10 Yıl
AGİ: YOK
Net Maaş: 11.000 TL
10 yillik dis hekimiyim kendi muayenehanem var guzel para kazanıyorum ama sabah gelip bazen gece gidebilirim kalabalik olmasi artik beni rahatsiz etmiyor ama bazen de cocuk hastam gelirse iste o zaman farklı konular olabiliyor

#2 Diş Hekimi Özel Sektör

İstanbul - 25.11.2019
5.0
Hizmet Süresi: 2 Yıl
Net Maaş: 9.000 TL
özel bir klinikte hizmet veriyorum, diş hekimlerinin maaşları özel sektörde çok değişkendir ortalama 8-12 bin tl arası diyebiliriz
Bilgiler ziyaretçiler tarafından anonim olarak paylaşılmaktadır. Görüş ve Şikayetler için lütfen İletişime geçiniz

Diş Hekimliği Nasıl Olunur?
Diş hekimliği, sağlık alanında en saygın mesleklerden biridir. Diş hekimliği, üniversite sınavına hazırlanan kişilerin kazanmak istedikleri bölümlerin başında gelmektedir. Tıp fakültesiyle birlikte sağlık alanında en çok tercih edilen alandır. Diş hekimliği okumak isteyenlerin yeni sınav sisteminde yer alan AYT ve TYT sınavlarına girmeleri gerekmektedir. 

Bu sınavlarda oldukça başarılı olmaları gerekir. Aynı zamanda sayısal alandaki puanlara göre bu fakülteye yerleşeceği sayısal alandan sınava hazırlanılmalıdır. Diş hekimliği fakültesini okumak isteyen bireylerin el becerileri oldukça gelişmiş olmalıdır. Diş hekimliği fakültesini diğer fakültelerin aksine 5 yıl eğitim vermekte olup üniversite döneminde okuması oldukça zor olan bölümlerden biridir. Tüm bunların yanı sıra maaşı oldukça yüksek olan ve dünya genelinde kabul gören bir bölümdür.

Diş Hekiminin Görevleri Nelerdir?
Diş hekimleri, diş ve çene bölgesinde bulunan iltihaplı veya hastalıklı bölgelerin temizlenip tedavi edilmesi görevlerini üstlenir. Diş çekimi, kanal tedavisi, sterilazasyon ve çene cerrahisinde gerekli olan operasyonları gerçekleştirir. Ayrıca ilaç yazabilir.