Personel Maaşları Logo

Diş Hekimi Maaşları

0.0

(0 oy)

Maaş & Avantajlar : 0.0
İş & Sosyal Hayat : 0.0
Yönetim & Yükselme : 0.0

Diş Hekimliği Nasıl Olunur?
Diş hekimliği, sağlık alanında en saygın mesleklerden biridir. Diş hekimliği, üniversite sınavına hazırlanan kişilerin kazanmak istedikleri bölümlerin başında gelmektedir. Tıp fakültesiyle birlikte sağlık alanında en çok tercih edilen alandır. Diş hekimliği okumak isteyenlerin yeni sınav sisteminde yer alan AYT ve TYT sınavlarına girmeleri gerekmektedir. 

Bu sınavlarda oldukça başarılı olmaları gerekir. Aynı zamanda sayısal alandaki puanlara göre bu fakülteye yerleşeceği sayısal alandan sınava hazırlanılmalıdır. Diş hekimliği fakültesini okumak isteyen bireylerin el becerileri oldukça gelişmiş olmalıdır. Diş hekimliği fakültesini diğer fakültelerin aksine 5 yıl eğitim vermekte olup üniversite döneminde okuması oldukça zor olan bölümlerden biridir. Tüm bunların yanı sıra maaşı oldukça yüksek olan ve dünya genelinde kabul gören bir bölümdür.

Diş Hekiminin Görevleri Nelerdir?
Diş hekimleri, diş ve çene bölgesinde bulunan iltihaplı veya hastalıklı bölgelerin temizlenip tedavi edilmesi görevlerini üstlenir. Diş çekimi, kanal tedavisi, sterilazasyon ve çene cerrahisinde gerekli olan operasyonları gerçekleştirir. Ayrıca ilaç yazabilir.


Maaş Bilgilerinizi Girerek ziyaretçilere destekte bulunabilirsiniz. "Maaş Ekle"
Çalıştığınız pozisyon yok ise "Pozisyon Ekle"

Henüz Girilmiş bir Maaş kaydı bulunamadı !