AnadoluJet Çalışma Saatleri

AnadoluJet Çalışma Saatleri

Türk Hava Yolları'nın 23 Nisan 2008'de yeni bir iş modeli ile yapılandırılmış olduğu AnadoluJet günümüzde başarı ile yoluna devam etmektedir. Kurucusu Sami Alan’dır. Ağırlıklı olarak Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’ndan uçuş yapmaktadır. Merkezi 2 bölgede bulunmaktadır. Biri İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı diğeri ise Ankara Esenboğa Havalimanı’nda bulunmaktadır. 

Hesaplı ucuz uçak bileti parolasıyla yola çıkmış firmalar bilinmektedir. 7/24 müşteri hizmetleri servisi, AnadoluJet’te bulunmaktadır. Son 11 yıllık süreç göz önünde bulundurulduğunda 100 milyonun üzerinde yolcu taşımış ve günümüzde 68 bölgede 107 hatta uçuş işlemlerini gerçekleştiren büyük bir aile sizlere hizmet vermektedir. Konforlu bir seyahat deneyimi sunarken aynı zamanda da güvenilir uygun fiyatlı bir hizmet sunmaya çalışmaktadır. 

AnadoluJet genel anlamda ortak personellerle Türk Hava Yolları bünyesinde personel de yönlendirmektedir. Gerekli eğitim sistemlerinin kurulmasıyla birlikte kuruluş olarak kendi bünyesinde 2. Pilot yetiştirmeye başlamış bulunmaktadır. Belirli kriterler dahilinde öncelikli olarak sınav ve mülakat yöntemleriyle devam ederek sonrasında da gerekli eğitim sistemlerine dönülmektedir. Bu anlamda personeline de her iki noktada destek verdiğini söyleyebiliriz.AnadoluJet personellerin çalışma saatleri bir çok kritere göre farklılık göstermektedir. Host ve pilotların genellikle çalışma saatleri gidilen bölge ve gelen uçuş ile doğru orantılı olarak bilinmektedir.