Personel Maaşları Logo

Bilgisayar Mühendisi Maaşları

0.0

(0 oy)

Maaş & Avantajlar : 0.0
İş & Sosyal Hayat : 0.0
Yönetim & Yükselme : 0.0

Bilgisayar Mühendisi

Bilgisayarla ilgili yazılım, programlama ve algoritma bilgisayar mühendisliğinin temel görev alanıdır. Bilgisayara ait donanım ve ekipmanların araştırılması sorumluluğunu üstlenir. Ayrıca bunların tasarlanıp geliştirilmesi için çalışır.  Farklı alanlarda uzmanlaşabilmektedir. Bilgisayar sistemleri analistliği, bilişim sistemleri yöneticiliği, yazılım uygulamaları geliştiriciliği uzmanlık alanlarındandır. Bilgisayarın donanım ve ekipmanlarına ait testler gerçekleştir, testlerin sonucuna göre gerekli güncellemeleri yapar ve varsa sorunları giderir.

Bilgisayar Mühendisi Nasıl Olunur?

Yeni teknolojiyi çalıştığı kurumun eski olan ekipmanlarına entegre ederek güncelleme yapan bilgisayar mühendisi, çalıştığı kurumu korsanlık tehditlerine karşı koruma görevi yürütür. Daha çok özel sektörde çalışma olanağı bulan bilgisayar mühendisi, üniversitelerin Bilgisayar Mühendisliği Bölümünden mezun olur.  Lisans düzeyinde eğitime sahiptir.

Bilgisayar Mühendisi Maaşları ne kadar?

Bilgisayar Mühendisliğini bitiren bir Mühendisin özel sektörde ve kamuda görev yapanların aldığı maaşı, çalışma şartları ve çalışan Bilgisayar Mühendislerinin yorumları ziyaretçiler tarafından anonim olarak paylaşılmaktadır. 


Maaş Bilgilerinizi Girerek ziyaretçilere destekte bulunabilirsiniz. "Maaş Ekle"
Çalıştığınız pozisyon yok ise "Pozisyon Ekle"

Henüz Girilmiş bir Maaş kaydı bulunamadı !