Astsubay Maaşları

3.8

(5 oy)

Maaş Ortalaması
? 5.652 TL
"Memur Maaşları" Kategorisinde 9. Sırada
Maaş & Avantajlar : 4.8
İş & Sosyal Hayat : 2.8
Yönetim & Yükselme : 3.8

Çalışan Yorumları

#1 Astsubay

Çalışıyor - Muğla - 04.06.2020
3.3
Lojman olanakları, orduevi olanakları ucuz kantin hepsi mükemmel diyebilirim maaşı da gayet yeterli.

#2 Astsubay

Çalışıyor - Çanakkale - 07.05.2020
2.7
Doğudaki zorlu çalışma koşulları olmasa da bu meslekte rahat bir şehir yok

#3 Astsubay

Çalışıyor - Bingöl - 26.11.2019
4.3
8 yıldır ordudayım Astsubay kıdemli başçavuş olarak devam ediyorum maaş ve avantajları güzel. Tüm bu zorlukları bile bile geldik ve buradayız.

#4 Astsubay

Çalışıyor - İstanbul - 07.11.2019
5.0
Bu vatan aşkı parayla ölçülmez ama doğuda alan daha fazla maaş alır, batıya nazaran

#5 Astsubay

Çalışıyor - Ardahan - 24.03.2019
3.7
Ardahanda astsubay olarak yaklaşık 5 yıldır görev yapmaktayim kutsal bir meslek ve gurur verici bir iş isteyerek ve severek yaşamda bu işin de iyi ve kötü tarafları var iyi tarafı cevrende ki insanlar yaptığın işten dolayı sana saygı duyuyor kötü tarafı ise sosyal hayatın sıfır bazı operasyonlara çıktığımızda 2 hafta insan yüzü görmüyoruz maaş olarak ve imkan olarak çok iyi durumdayız.sosyal olarakta iyi bir duruma gelirsek harika yapılacak değerli bir meslek askerlik
Bilgiler ziyaretçiler tarafından anonim olarak paylaşılmaktadır. Görüş ve Şikayetler için lütfen İletişime geçiniz

Astsubay Nasıl Olunur?
Astsubay olmak için liseyi bitirmek yeterlidir. Lise eğitimini bitirdikten sonra üniversite sınavından aldığınız puan ile askeri mülakatlara girilir. Mülakatta yeterli görüldünüz zaman astsubay olabilirsiniz. Astsubay olmanın başka bir yolu ise, üniversitelerin lisans ya da ön lisans bölümünden mezun olunmasıdır. Lisans ya da ön lisanstan mezun olan kişiler TSK'nın ilanı yayınlandıktan sonra askerlik şubesine başvurarak katılma hakkı kazanır.

Bunların yanı sıra gerekli şartlar da yerine getirilmelidir. Astsubay olmak isteyen kişiler askeri hastaneye sevk edilerek sağlık raporu alır. Sağlık raporunda bir problem çıkmaması durumunda 50 soruluk bir yazılı sınavına tabii tutulurlar. Bu yazılı sınav sonucunda en az 70 puan alınması gerekilir.

Astsubayın Görevleri Nelerdir?
Astsubayın görevleri arasında; subaylar, er ve erbaşlar arasındaki ilişkileri düzenlemek, muhabere görevlerini yerine getirmek, araçlarda ve ya başka silahlı taşıtlarda nişancı olmak, düşman hava araçları ile mücadele etmek, birlikler arası iletişimde görev almak, yerleşkelerin güvenliğini sağlamak ve araçların bakım ve onarım süreçlerinde yer almaktır.